Přijatí žáci do 1. ročníků 2022/2023
2.5.2022

V samostatném článku v BLOGU ŠKOLY, ale též v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY - PŘIJATÍ ŽÁCI zveřejňujeme seznam identifikátorů budoucích prvňáčků.

Akce květen
1.5.2022

Kalendář akcí pro měsíc květen je aktuálně naplněn.

Hotovostní placení obědů - květen
26.4.2022

Podrobné informace v BLOGU ŠKOLY a v záložce ŠKOLNÍ JÍDELNA.

UKR - Zápis do 1. tříd
20.4.2022

Informace naleznete v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY - UKR ZÁPIS DO 1 TŘÍD  nebo v BLOGU ŠKOLY.

Zápis do 1. tříd obrazem
15.4.2022

V BLOGU ŠKOLY i v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY jsou zveřejněny fotografie ze zápisu do 1. tříd.

Akce duben
31.3.2022

Kalendář dubnových akcí je aktuálně naplněn.

Postup pro začleňování ukrajinských dětí do vzdělávání v ČR
10.3.2022

Pokyny MŠMT k začleňování ukrajinských dětí do vzdělávacího systému ČR jsou zveřejněny v BLOGU ŠKOLY v českém jazyce i v ukrajinské jazykové mutaci.

Aktualizace záložky BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY
4.3.2022

V záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY jsou nové informace ke zápisu do prvních tříd.

Rodičům budoucích prvňáčků
13.2.2022

Nově otevřená záložka BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY je Vám k dispozici.

Úspěch našich žáků v okresním kole MO
28.1.2022

Nahlédněte do článku v BLOGU ŠKOLY.

17.8.2021

18.8.2021

Přijímací zkoušky na SŠ 2021-2022

Vloženo: 10.9.2021 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 484x | Upravil: Lenka Růžičková

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY 2021-2022

• Pro 1. kolo přijímacího řízení lze podat dvě přihlášky (na každé přihlášce budou vždy obě zvolené školy bez ohledu na pořadí).

• U dalších kol přijímacího řízení (v případě, že škola další kola vypíše) není počet přihlášek omezen (na každé přihlášce musí být vždy jen jedna vybraná škola – obor).

• Žák dostane vyplněnou a ředitelem školy potvrzenou přihlášku, nechá ji potvrdit lékařem (pouze u některých oborů), a podává ji přímo příslušnému řediteli střední školy.

• Základní škola přihlášky neposílá.

• Ředitel školy zveřejní kritéria přijímacího řízení, předpokládaný počet přijímaných uchazečů a rozhodnutí o termínech konání přijímací zkoušky do 31. 10. 2021 u oborů s talentovou zkouškou a do 31. 1. 2022 u oborů bez talentové zkoušky.

• Přihlášku do oborů s talentovou zkouškou musí zákonný zástupce nezletilého žáka odevzdat řediteli střední školy do 30. 11. 2021, do ostatních oborů nejpozději do 1. 3. 2022.

• Období přijímacích zkoušek do oborů s talentovou zkouškou se koná od 2. ledna do 15. ledna 2022.

• Období přijímacích zkoušek do oborů vzdělání v konzervatoři se talentová zkouška koná od 15. ledna do 31. ledna 2022.

• Období přijímacích zkoušek do oborů středního vzdělání s maturitní zkouškou se školní zkouška koná od 12. dubna do 28. dubna 2022.

• Období přijímacích zkoušek do oborů středního vzdělání s výučním listem se školní zkouška koná od 22. dubna do 30. dubna 2022.

Termíny konání jednotné zkoušky:

Čtyřleté obory vzdělání, včetně nástavbového studia:

• 1. termín: úterý 12. dubna 2022
  • 2. termín: středa 13. dubna 2022

Obory šestiletých a osmiletých gymnázií:

• 1. termín: úterý 19. dubna 2022
  • 2. termín: středa 20. dubna 2022

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu je stanovena pro všechny uvedené obory vzdělání na dny:

• 1. termín: úterý 10. května 2022
  • 2. termín: středa 11. května 2022

Vyhlášení výsledků přijímacího řízení:

Ředitel školy odesílá rozhodnutí pouze nepřijatým uchazečům. Seznam přijatých uchazečů bude zveřejněn u oborů středního vzdělání s talentovou zkouškou od 5. do 15. února 2022 (do 20. ledna 2022 sdělení o výsledku talentové zkoušky), u oborů středního vzdělání s maturitní zkouškou do 2. května 2022, u oborů vzdělání s výučním listem od 22. dubna do 30. dubna 2022 a to pod přiděleným registračním číslem (s výsledkem řízení u každého uchazeče) na veřejně přístupném místě ve škole. JE NUTNO SLEDOVAT webové stránky středních škol nebo jejich vývěsní tabule!

Odvolání:

Odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o nepřijetí lze podat do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.

Zápisový lístek:

Žák odevzdává na vybranou SŠ nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů. Neučiní-li tak, vzdává se práva být přijat na danou školu a na jeho místo přijmou jiného uchazeče.

Vzít zpět zápisový lístek novela školského zákona neumožňuje. Zápisový lístek lze uplatnit jen jednou. (To neplatí v případě kladného rozhodnutí v rámci odvolacího řízení). Uchazeč také může vzít zpět zápisový lístek uplatněný v konzervatoři nebo v oboru vzdělání s talentovou zkouškou, pokud byl následně přijat do oboru vzdělání bez talentové zkoušky

Při ztrátě zápisového lístku může uchazeč požádat o vydání náhradního zápisového lístku. Součástí této žádosti je čestné prohlášení zletilého uchazeče nebo zákonného zástupce nezletilého uchazeče, že původní zápisový lístek neuplatnil ani neuplatní ve SŠ; součástí čestného prohlášení zákonného zástupce nezletilého uchazeče je podpis uchazeče (viz § 17 vyhlášky).

Žák základní školy obdrží zápisový lístek nejpozději do 30. listopadu 2021 u oborů vzdělání s talentovou zkouškou a nejpozději do 15. března 2022 u oborů vzdělání bez talentové zkoušky.

Zápisový lístek si může vyzvednout zákonný zástupce proti podpisu u Mgr. Marie Proškové po předchozí domluvě prostřednictvím systému Bakaláři nebo e-mailu.

Po odevzdání zápisového lístku na střední škole potvrdí žák úmysl stát se žákem příslušného oboru vzdělání na dané škole a zpět na ZŠ donese potvrzení o přijetí zápisového lístku ze SŠ.

Konkrétní podmínky konání povinných přijímacích zkoušek ve školním roce 2021/2022 sledujte na:

Další informace pro uchazeče na www.infoabsolvent.cz

Mgr. Marie Prošková, výchovná poradkyně pro 2. stupeň

proskova.m@zsvodojem.cz

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.