Akce červen
3.6.2019

Kalendář červnových akcí je aktuálně naplněn.

Přijatí žáci - 6. třída RVM 2019/2020
23.5.2019

Vážení rodiče, právě jsme zveřejnili seznam identifikátorů žáků přijatých do 6. třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů pro školní rok 2019/2020.

Přijatí žáci do 1. tříd
8.5.2019

V záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY - jsme právě zveřejnili seznam identifikátorů přijatých žáků do 1. tříd šk. roku 2019/2020

Přijímací zkoušky na SŠ 2019

Vloženo: 6.2.2019 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 668x | Upravil: Lenka Růžičková

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY 2019

• Pro 1. kolo přijímacího řízení lze podat dvě přihlášky.
  • Žák dostane vyplněnou a ředitelem potvrzenou přihlášku, nechá ji potvrdit lékařem (pouze u některých oborů), a podává ji přímo příslušnému řediteli střední školy. Základní škola přihlášky neposílá.
  • Přihlášku odevzdá žák řediteli střední školy do 1. 3. 2019.
  • Ředitel školy rozhodne o konání přijímací zkoušky, musí stanovit dva termíny.
  • 1. řádný termín jednotné zkoušky je 12. 4. 2019
  • 2. řádný termín jednotné zkoušky je 15. 4. 2019
  • 1. náhradní termín jednotné zkoušky je 13. 5. 2019
  • 2. náhradní termín jednotné zkoušky je 14. 5. 2019

Vyhlášení výsledků přijímacího řízení: ředitel školy odesílá rozhodnutí pouze nepřijatým uchazečům. Seznam přijatých uchazečů zveřejní do dvou pracovních dnů po termínu přijímací zkoušky a to pod přiděleným registračním číslem (s výsledkem řízení u každého uchazeče) na veřejně přístupném místě ve škole - JE NUTNO SLEDOVAT webové stránky středních škol nebo jejich vývěsní tabule.

Odvolání – do 3 pracovních dnů od doručení o nepřijetí.

Zákonný zástupce obdrží ZÁPISOVÝ LÍSTEK , který vyplní a odevzdá nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů. Neučiní-li tak, vzdává se práva být přijat na danou školu a na jeho místo přijmou jiného uchazeče.

Vzít zpět zápisový lístek novela školského zákona neumožňuje.

Výjimku z uplatnění zápisového lístku jsou dva případy, kdy uchazeč jej může vzít zpátky pro uplatnění na druhé škole. Jednak když jeho odvolání bylo úspěšné, a v případě uchazeče, který po uplatnění zápisového lístku do oboru s talentovou zkouškou byl následně přijat do oboru vzdělání bez talentové zkoušky.

Konkrétní podmínky konání povinných přijímacích zkoušek ve školním roce 2018/2019 sledujte na www.cermat.cz.

Další informace pro uchazeče na:

www.msmt.cz

www.infoabsolvent.cz