Konzultační týden
12.2.2020

Rozpis konzultačních hodin pro týden 17.2. - 21.2. naleznete v samostatné záložce nebo prokliknutím do blogu školy.

Změna rozvrhů 2. a 3. tříd
1.2.2020

Vážení rodiče, v souvislosti s ukončením/zahájením plaveckého výcviku dochází ke změnám v rozvrzích hodin všem třídám 2. a 3. ročníků. Rozvrhy jsou aktualizovány.

Záložka BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY
27.1.2020

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, dnes jsme přidali podsložky záložky BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY. Nahlédněte.

Zprávy z lyžařského výcviku - AKTUALIZUJEME KAŽDÝ DEN

Přístup ke zprávám ZDE.

Změna termínu třídních schůzek
26.1.2020

Ohlašujeme změnu termínu třídních schůzek.

Organizace čtvrtka 30.1.
26.1.2020

Seznamte se s organizací čtvrtka 30.1.

DŮLEŽITÉ - změna termínu zápisu do 1. tříd
26.1.2020

Vážení rodiče, seznamte se se změnou termínu zápisu do prvních tříd.

Konzultační hodiny - 2.pololetí 2019/2020
8.1.2020

V bnově vzniklé záložce zveřejňujeme rozpis konzultačních hodin jednotlivých učitelů pro 2. pololetí tohoto školního roku.

Lyžařský kurz 2020
8.1.2020

V blogu školy i v samostatné záložce II. stupeň jsou aktuální informace k lyžařskému výcviku.

Změny ve školní jídelně
15.12.2019

Se změnami ve školní jídelně, které vstupují v platnost v lednu 2020, se můžete seznámit v blogu školy i v záložce školní jídelna.

Zájezd do Anglie 2019/2020
14.11.2019

V záložce 2. stupeň - Anglie 2019/2020 jsou aktuální informace k zahraničnímu pobytu žáků 2. stupně.

Přijímací řízení 2020
3.11.2019

V záložkách 1. a 2. stupně jsou dostupné aktuální informace k přijímacím řízením na střední školy a osmiletá gymnázia.

Výchovný poradce

Vloženo: 17.9.2017 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 2134x | Upravil: Lenka Růžičková

Výchovný poradce:

Mgr. Hana Procházková

Tel: 472 744 477, 474 720 203

e-mail: prochazkova.h@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny lze běžně dohodnout individuálně dle předchozí domluvy telefonicky nebo mailem.

Zabezpečení výuky žáků se speciálními vzdělávacími potřebami se řídí novelou školského zákona 82/2015 Sb. a novelou vyhlášky č. 27/2016 Sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných.

Žákem se speciálními vzdělávacími potřebami je žák, který k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebuje poskytnutí podpůrných opatření. Tito žáci mají právo na bezplatné poskytování podpůrných opatření z výčtu uvedeného v § 16 školského zákona.

Výchovný poradce se zabývá problematikou vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků mimořádně nadaných.

Náplní poradenské činnosti je:

• pomáhat učitelům, rodičům i dětem zvládat a odstraňovat problémy vyplývající ze speciálních vzdělávacích potřeb dílčího oslabení školní úspěšnosti, ze specifických poruch učení aj.
  • společně s učiteli a rodiči vytvářet individuální vzdělávací plán a plány pedagogické podpory žáků
  • průběžně vyhodnocovat účinnost navrhovaných opatření a podle potřeb žáků i učitelů měnit a upravovat používané postupy
  • ve spolupráci s třídními učiteli a ostatními vyučujícími zajišťovat, na základě Doporučení ŠPZ, speciální pomůcky a didaktické materiály
  • pravidelně spolupracovat se školským poradenským zařízením (PPP, SPC)
  • umožnit rodičům možnost konzultací a zajišťovat spolupráci rodičů a školy

Vzdělávání v naší škole je obecně založeno na poznávání, respektování a rozvíjení individuálních potřeb, možností a zájmů každého žáka, a to včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Zajišťujeme, aby se každý žák prostřednictvím výuky přizpůsobené individuálním potřebám, případně s využitím podpůrných opatření, optimálně vyvíjel a dosahoval svého osobního maxima.