Informace ze školní družiny - platby
26.11.2020

V Blogu školní družiny i v Blogu školy (rychlý přístup ZDE) jsou zveřejněny aktuální informace k platbám ŠD.

Ředitelské volno
24.11.2020

Bližší informace v Blogu školy nebo rychlým vstupem ZDE.

Pokyny k provozu školy od pondělí 30. listopadu
23.11.2020

Vážení rodiče, důležité informace k nástupu dětí jsou zveřejněny v Blogu školy nebo rychlým proklikem ZDE.

12.11.2020

Důležité informace nejen pro žáky 1. a 2. ročníků naleznete v Blogu školy nebo v záložce Školní jídelna.

13.10.2020

Usnesení Vlády ČR - provoz škol
13.10.2020

S dokumentem USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 12. října 2020 č. 1022 o přijetí krizového opatření se můžete seznámit v Blogu školy nebo rychlým přístupem ZDE. (Velikost: 232.78 kB)

Přijímací zkoušky na SŠ 2020 - 2021
20.9.2020

Do záložky II. stupeň - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ a do záložky I. stupeň - OSMILETÁ GYMNÁZIA byly přidány aktuální informace.

Doporučený postup u akutního onemocnění
16.9.2020

Celé znění doporučeného postupu najdete v Blogu školy nebo rychlým přístupem ZDE. (Velikost: 252.21 kB)

Mimořádné opatření MZ ČR
10.9.2020

Dokument k mimořádným opatřením naleznete v BLOGU ŠKOLY.

27.8.2020

Výchovné a kariérové poradenství 2. stupeň

Vloženo: 2.9.2020 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 244x | Upravil: Lenka Růžičková

Výchovné a karierové poradenství pro 2. stupeň: Mgr. Marie Prošková

Tel.: 472 744 477

E-mail: proskova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny pro rodiče a žáky probíhají ve školním roce 2020/2021 ve středu 11.40-12.40 a v pátek  9:00-10:00. Jiné termíny jsou možné dle předchozí domluvy prostřednictvím e-mailu nebo systému Bakaláři.

Zabezpečení výuky žáků se speciálními vzdělávacími potřebami se řídí novelou školského zákona 82/2015 Sb. a novelou vyhlášky č. 27/2016 Sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných.

Žákem se speciálními vzdělávacími potřebami je žák, který k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebuje poskytnutí podpůrných opatření. Tito žáci mají právo na bezplatné poskytování podpůrných opatření z výčtu uvedeného v § 16 školského zákona.

Výchovný poradce se zabývá problematikou vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků mimořádně nadaných.

Náplní poradenské činnosti je:

• pomáhat učitelům, rodičům i dětem zvládat a odstraňovat problémy vyplývající ze speciálních vzdělávacích potřeb dílčího oslabení školní úspěšnosti, ze specifických poruch učení aj.
  • společně s učiteli a rodiči vytvářet individuální vzdělávací plán a plány pedagogické podpory žáků
  • průběžně vyhodnocovat účinnost navrhovaných opatření a podle potřeb žáků i učitelů měnit a upravovat používané postupy
  • ve spolupráci s třídními učiteli a ostatními vyučujícími zajišťovat, na základě Doporučení ŠPZ, speciální pomůcky a didaktické materiály
  • pravidelně spolupracovat se školským poradenským zařízením (PPP, SPC)
  • umožnit rodičům možnost konzultací a zajišťovat spolupráci rodičů a školy

Vzdělávání v naší škole je obecně založeno na poznávání, respektování a rozvíjení individuálních potřeb, možností a zájmů každého žáka, a to včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Zajišťujeme, aby se každý žák prostřednictvím výuky přizpůsobené individuálním potřebám, případně s využitím podpůrných opatření, optimálně vyvíjel a dosahoval svého osobního maxima.

Kariérový poradce vykonává poradenskou pomoc při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě.

Náplň práce:

Volba povolání

• zjistit profesní zájem žáků
  • účast žáků a rodičů na "Burze vzdělávání"
  • seznámit žáky s možností volby povolání
  • besedy o studijních a učebních předmětech
  • informovat žáky o dnech otevřených dveří na SŠ a SOU
  • zajistit včasné a správné vyplnění přihlášek na SŠ a SOU
  • vyhodnotit přijímací řízení

ŽÁCI 9. ROČNÍKŮ

Atlas školství - aktualizovaná data středních, vyšších, vysokých a jazykových škol z celé ČR

Seznam středních škol v Ústí nad Labem

Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala

Gymnázium, Ústí nad Labem, Jateční 22

Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Pařížská 15

Soukromá obchodní akademie BSL s. r. o.

Soukromé střední odborné učiliště Industria II s. r. o.

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická, Resslova 5

Střední průmyslová škola, Stará 99

Střední škola elektrotechniky a spojů, Stříbrníky

Střední škola obchodu a služeb, Velká hradební

Střední škola obchodu a služeb, Keplerova 7

Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická, Ústí nad Labem

Střední škola a základní škola Trmice

TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická

Informační a poradenské středisko pro volbu povolání, Winstona Churchilla 14, Ústí nad Labem

Nabízí pomoc žákům osmých a devátých tříd při rozhodování o volbě povolání. Testování je na PC metodou COMDI 6.0. Testování je zdarma. Poslední vysvědčení s sebou. Souhlas rodičů nutný.