Aktuální situace v naší škole
23.9.2020

Vážení rodiče,

s aktuální situací v naší škole se můžete seznámit v Blogu školy nebo rychlým proklikem přímo ZDE.

Přijímací zkoušky na SŠ 2020 - 2021
20.9.2020

Do záložky II. stupeň - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ a do záložky I. stupeň - OSMILETÁ GYMNÁZIA byly přidány aktuální informace.

Roušky 2. stupeň
17.9.2020

S novými, zpřísněnými pravidly pro nošení roušek se seznamte v Blogu školy, nebo kliknutím ZDE.

Kroužky aktualizováno
17.9.2020

K dnešnímu dni jsme aktualizovali záložku AKTIVITY - NABÍDKA KROUŽKŮ - pro žáky 1. stupně. Nabídku kroužků pro žáky 2. stupně zveřejníme do konce září.

Doporučený postup u akutního onemocnění
16.9.2020

Celé znění doporučeného postupu najdete v Blogu školy nebo rychlým přístupem ZDE. (Velikost: 252.21 kB)

Třídní schůzka 1. ročníků
14.9.2020

Připomínáme konání rodičovské schůzky v úterý 15.9. od 16.30 v kmenových učebnách jednotlivých prvních tříd.

Mimořádné opatření MZ ČR
10.9.2020

Dokument k mimořádným opatřením naleznete v BLOGU ŠKOLY.

Záložka BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY
7.9.2020

Vážení rodiče prvňáčků,

z horního menu byla stažena záložka BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY. Veškeré důležité informace budou zveřejňovány přímo na stránkách jednotlivých tříd.

7.9.2020

Na nabídce kroužků aktivně pracujeme, v tuto chvíli jsou aktualizovány kroužky ŠD a kroužky Veroniky Kalinové.

Adaptační kurz
2.9.2020

Záložka byla aktualizována

27.8.2020

Školní metodik prevence

Vloženo: 2.9.2020 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 64x | Upravil: Lenka Růžičková

Metodik prevence rizikového chování pro 1. stupeň ZŠ:

Marta Borovičková

E-mail: borovickova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny nejsou pevně dány, lze se individuálně dohodnout.

• Školní metodik prevence vykonává činnosti koordinační, informační a poradenské a o těchto činnostech vede písemnou dokumentaci.
  • Spolupracuje se školním metodikem prevence, učiteli 1. stupně a vychovatelkami ŠD.
  • Spoluvytváří Preventivní program školy.
  • Aktivně je zapojen do řešení problémů rizikového chování na 1. stupni ZŠ.
  • Spolupracuje s Poradnou pro integraci cizinců při realizaci aktivit zaměřených na zapojování multikulturních žáků.
  • Předává nabídky programů a projektů pro 1. stupeň ZŠ.

Metodik prevence rizikového chování pro 2. stupeň ZŠ:

Mgr. Marcela Šefcová

Tel.: 474 720 204

E-mail: sefcova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny: každou středu 8.00 - 9.30

Činnost, kterou vykonává školní metodik prevence:

• vypracovává na škole školní PPŠ ve spolupráci s ostatními pedagogy
  • monitoruje výskyt RCH ve škole
  • organizuje akce, které zajišťují prevenci výskytu RCH
  • navrhuje řešení problémů spojených s výskytem RCH na škole
  • doporučuje další kroky při výskytu RCH na škole – spolupráce s vedením, třídními učiteli a ostatními pedagogy
  • spolupracuje s institucemi, které nabízejí odbornou pomoc
  • snaží se získat finanční prostředky na realizaci preventivních aktivit (granty, projekty)
  • navrhuje a organizuje další vzdělávání pedagogů v oblasti RCH
  • spolupracuje s rodiči – osvěta, konzultace, doporučení

Preventivní program

Cílem tohoto preventivního programu je vytvořit podmínky pro účinnou prevenci rizikového chování a zvyšovat sociální kompetence dětí, rozvíjet dovednosti, které vedou k samostatnému odpovědnému rozhodování ve vztahu k různým formám rizikového chování, posilování sebedůvěry, odmítání všech forem sebedestrukce, projevů agresivity a porušování zákona a přispívají ke kladnému přístupu k sobě, ke svému zdraví, ke společnosti a k životu vůbec – vedení ke zdravému životnímu stylu.

Preventivní program školy pro školní rok 2020/2021 bude zveřejněn

Po rozkliknutí níže uvedeného odkazu se můžete seznámit s  dalšími organizacemi a poradenskými centry, která vám mohou pomoci při řešení problémových situací.

Informační plakát pro rodiny s dětmi (Velikost: 285.47 kB)