Informace Tady nic není :-(

Nenech to být

Vloženo: 8.5.2017 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 1381x | Upravil: Lenka Růžičková

Dovolujeme si Vás informovat o tom, že MŠMT poskytlo záštitu projektu Nenech to být“. Jedná se o nástroj, který může pomoci ve školách s odhalováním fenoménu zvaného šikana. Jeho smyslem je nabídnout dostupný bezpečný prostor pro nahlášení případu, kdy je někomu nebo má být ubližováno. Je tedy cílen na oběti a přihlížející většinu.

„Nenech to být“ funguje na principu schránek důvěry, avšak v elektronickém prostředí, oznamovat tedy lze odkudkoliv, anonymně, bez obavy, že mě někdo uvidí. Školnímu metodikovi prevence je doručena zpráva ve chvíli, kdy někdo oznámí podnět, kterým je třeba se v dané škole zabývat.

Naše škola se zaregistrovala do systému „Nenech to být“. Ten je nyní zdarma přístupný všem našim žákům i jejich rodičům na adrese https://nntb.cz, odkud si mohou stáhnout doplňující mobilní aplikaci.