Informace ze školní družiny - platby
26.11.2020

V Blogu školní družiny i v Blogu školy (rychlý přístup ZDE) jsou zveřejněny aktuální informace k platbám ŠD.

Ředitelské volno
24.11.2020

Bližší informace v Blogu školy nebo rychlým vstupem ZDE.

Pokyny k provozu školy od pondělí 30. listopadu
23.11.2020

Vážení rodiče, důležité informace k nástupu dětí jsou zveřejněny v Blogu školy nebo rychlým proklikem ZDE.

12.11.2020

Důležité informace nejen pro žáky 1. a 2. ročníků naleznete v Blogu školy nebo v záložce Školní jídelna.

13.10.2020

Usnesení Vlády ČR - provoz škol
13.10.2020

S dokumentem USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 12. října 2020 č. 1022 o přijetí krizového opatření se můžete seznámit v Blogu školy nebo rychlým přístupem ZDE. (Velikost: 232.78 kB)

Přijímací zkoušky na SŠ 2020 - 2021
20.9.2020

Do záložky II. stupeň - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ a do záložky I. stupeň - OSMILETÁ GYMNÁZIA byly přidány aktuální informace.

Doporučený postup u akutního onemocnění
16.9.2020

Celé znění doporučeného postupu najdete v Blogu školy nebo rychlým přístupem ZDE. (Velikost: 252.21 kB)

Mimořádné opatření MZ ČR
10.9.2020

Dokument k mimořádným opatřením naleznete v BLOGU ŠKOLY.

27.8.2020

Systém čipů v ŠD

Vloženo: 6.10.2019 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 1105x |

Vážení rodiče,

rozhodli jsme se v naší škole začít pro vyzvedávání účastníkůí ze školní družiny používat systém BELLhop. Jedná se elektronický systém vyvinutý přímo pro družiny základních škol. Systém je založen na čipech.

Čip jednoduše přiložíte k terminálu u vchodu do školy. Terminál Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno účastníka.  Vychovatelce v ŠD na tabletu ,, pípne, že si jdete pro účastníka, ona ho „odklikne“ a pošle do šatny. V tu chvíli Vy na obrazovce uvidíte, že účastník již odešel a míří k šatnám. Pokud např. budeme na obědě a Vy pípnete čipem – zobrazí se Vám, že jsme na obědě (pokud to vychovatelka nastaví – systém to umožňuje) nebo prostě uvidíte, že ho vychovatelka ještě „neodklikla“, tudíž, že ještě účastník neopustil družinu. Odpadne také problém, když se supluje, protože my si jen v systému „přetahneme“ účastníky, ale pro Vás vyzvedavatele se nic nezmění. Nebudete muset osobně  hledat, do které družiny byl účastník přesunuto.

Terminál po načtení čipu předá Váš požadavek do příslušného oddělení a paní vychovatelka vám účastníka pošle.

Pokud se načtení čipu nezdaří, budete upozorněni dlouhým akustickým signálem a textovým oznámením o chybě načítání. K tomu může nejčastěji dojít tak, že máte u sebe více různých čipů a terminál načte jiný čip než ten, který je určený pro vyzvednutí účastníka ze ŠD.

Vzhledem k tomu, že vychovatelé budou požadavky odbavovat na mobilním zařízení, nemusí být s účastníky v době vyzvedávání ve svém oddělení. Z tohoto důvodu, bude vyzvedávání účastníků pomocí stávajících zvonků komplikované. Ty zůstanou zachovány jen jako nouzové řešení pro případ výpadku čipového systému.

Objednávka čipu

Cena jednoho čipu je 100 Kč. (Jde o částku, za kterou škola nakupuje čipy od společnosti Bellhop).  Čipy nejsou zálohované.

Objednávka čipu bude součástí přihlášky do ŠD na příští školní rok .

Je potřeba zapsat, kolik čipů budete chtít pro vyzvedávání účastníka používat. Vždy je ale nutné, aby každý čip byl vydán na jméno konkrétní osoby, která za něj zodpovídá. Systém umožňuje, aby vychovatelka viděla, kdo účastníka vyzvedává. Osoba oprávněná k vyzvedávání musí být uvedena na přihlášce do ŠD.

Nelze však vyzvedávat na jeden čip více účastníků, např. sourozence.

Objednávka čipu bude závazná až ve chvíli, kdy bude účastník do ŠD přijat.

Situace, které mohou nastat

• Když čip ztratíte, je potřeba tuto skutečnost co nejdříve nahlásit vedoucí vychovatelce, popř. kmenové vvchovatelce. Ta čip v systému deaktivuje a nebude tak možné čip zneužít. Pro tuto situaci je tedy důležité vědět, který z vámi zakoupených čipů se ztratil. Na objednávce by mělo být uvedeno, kdo který čip používá. Následně můžete získat čip nový.

• Když čip nebudete mít u sebe (zapomenete ho), zazvoníte na vychovatelku, ta Vás vpustí do budovy, kde vyplníte formulář včetně čísla OP. Když bude účastníka vyzvedávat osoba, které nebudete schopni předat čip, tak postup bude stejný jako při zapomenutí. Avšak je nutné, aby tato osoba byla uvedena v přihlášce jako oprávněná osoba k vyzvedávání . A nebo posláním lístečku po účastníkovi.

Věříme, že zavedení tohoto systému vám výrazně usnadní vyzvedávání účastníků ze školní družiny, a že budete se systémem spokojeni.