Aktualizace webových stránek pro školní rok 2020/2021
3.8.2020

Vážení rodiče,

pomalu začínáme aktualizovat obsah webových stránek. V záložce ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU se můžete seznámit s časovým rozložením státních svátků a prázdnin.

Rodičům žáků budoucích prvních tříd
17.6.2020

V BLOGU ŠKOLY  i v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY  naleznete důležité informace, nahlédněte.

Přijímací řízení na osmiletá gymnázia 2020

Vloženo: 3.11.2019 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 534x |

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA OSMILETÁ GYMNÁZIA 2020

• Pro 1. kolo přijímacího řízení lze podat dvě přihlášky.
  • Žák dostane přihlášku od výchovné poradkyně, potvrzenou ředitelem školy a podává ji přímo příslušnému řediteli střední školy. Základní škola přihlášky neposílá.
  • Přihlášku odevzdá žák řediteli střední školy do 1. 3. 2020.
  • Ředitel školy rozhodne o konání přijímací zkoušky, musí stanovit dva termíny.
  • řádný termín jednotné zkoušky je 16. 4. 2020
  • řádný termín jednotné zkoušky je 17. 4. 2020
  • náhradní termín jednotné zkoušky je 13. 5. 2020
  • náhradní termín jednotné zkoušky je 14. 5. 2020

Vyhlášení výsledků přijímacího řízení: ředitel školy odesílá rozhodnutí pouze nepřijatým uchazečům. Seznam přijatých uchazečů zveřejní do dvou pracovních dnů po termínu přijímací zkoušky a to pod přiděleným registračním číslem (s výsledkem řízení u každého uchazeče) na veřejně přístupném místě ve škole - JE NUTNO SLEDOVAT webové stránky středních škol nebo jejich vývěsní tabule.

Odvolání – do 3 pracovních dnů od doručení o nepřijetí.

Zákonný zástupce obdrží ZÁPISOVÝ LÍSTEK, který vyplní a odevzdá nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů. Neučiní-li tak, vzdává se práva být přijat na danou školu a na jeho místo přijmou jiného uchazeče.

Konkrétní podmínky konání povinných přijímacích zkoušek ve školním roce 2019/2020 sledujte na www.cermat.cz.

Další informace pro uchazeče na:

www.msmt.cz

www.infoabsolvent.cz

Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem příspěvková organizace

Gymnázium, Ústí nad Labem, Jateční 22, příspěvková organizace