Informace Tady nic není :-(

Přijímací zkoušky 2019

Vloženo: 6.2.2019 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 1016x | Upravil: Lenka Růžičková

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY 2019

• Pro 1. kolo přijímacího řízení lze podat dvě přihlášky.
  • Žák dostane vyplněnou a ředitelem potvrzenou přihlášku, nechá ji potvrdit lékařem (pouze u některých oborů), a podává ji přímo příslušnému řediteli střední školy. Základní škola přihlášky neposílá.
  • Přihlášku odevzdá žák řediteli střední školy do 1. 3. 2019.
  • Ředitel školy rozhodne o konání přijímací zkoušky, musí stanovit dva termíny.
  • 1. řádný termín jednotné zkoušky je 12. 4. 2019
  • 2. řádný termín jednotné zkoušky je 15. 4. 2019
  • 1. náhradní termín jednotné zkoušky je 13. 5. 2019
  • 2. náhradní termín jednotné zkoušky je 14. 5. 2019

Vyhlášení výsledků přijímacího řízení: ředitel školy odesílá rozhodnutí pouze nepřijatým uchazečům. Seznam přijatých uchazečů zveřejní do dvou pracovních dnů po termínu přijímací zkoušky a to pod přiděleným registračním číslem (s výsledkem řízení u každého uchazeče) na veřejně přístupném místě ve škole - JE NUTNO SLEDOVAT webové stránky středních škol nebo jejich vývěsní tabule.

Odvolání – do 3 pracovních dnů od doručení o nepřijetí.

Zákonný zástupce obdrží ZÁPISOVÝ LÍSTEK , který vyplní a odevzdá nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů. Neučiní-li tak, vzdává se práva být přijat na danou školu a na jeho místo přijmou jiného uchazeče.

Vzít zpět zápisový lístek novela školského zákona neumožňuje.

INFORMACE PRO RODIČE – ZÁPISOVÝ LÍSTEK

Žák obdrží ZÁPISOVÝ LÍSTEK, který vyplní a odevzdá na vybranou SŠ nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů. Neučiní-li tak, vzdává se práva být přijat na danou školu a na jeho místo přijmou jiného uchazeče.

Zápisový lístek se vydává pouze zákonným zástupcům žáka proti podpisu. Bude vydáván u výchovné poradkyně Mgr. K. Turkové (2. stupeň – 1. patro) v těchto termínech:

Středa 27. 3. 2019 – 7:45 – 8:45, 10:00 – 11:30

Čtvrtek 28. 3. 2019 – 12:45 – 13:30

Středa 3. 4. 2019 – 7:45 – 8:45

Čtvrtek 4. 4. 2019 – 12:45 – 13:30

Středa 10. 4. 2019 – 7:45 – 8:45, 10:00 – 11:30

Úterý 16. 4. 2019 třídní schůzky u třídních učitelů

Vzít zpět zápisový lístek novela školského zákona neumožňuje. Zápisový lístek lze uplatnit jen jednou. (To neplatí v případě kladného rozhodnutí v rámci odvolacího řízení).

Při ztrátě zápisového lístku může uchazeč požádat o vydání náhradního zápisového lístku. Součástí této žádosti je čestné prohlášení zletilého uchazeče nebo zákonného zástupce nezletilého uchazeče, že původní zápisový lístek neuplatnil ani neuplatní ve SŠ; součástí čestného prohlášení zákonného zástupce nezletilého uchazeče je podpis uchazeče (viz § 17 vyhlášky).

Po odevzdání zápisového lístku na střední škole potvrdí žák úmysl stát se žákem příslušného oboru vzdělání na dané škole a zpět na ZŠ donese potvrzení o přijetí zápisového lístku ze SŠ.

V případě, že Vám nevyhovuje žádný termín, informujte mne a domluvíme se individuálně.

Děkuji Mgr. K. Turková (turkova.k@zsvodojem.cz) (vých. poradkyně)

Výjimku z uplatnění zápisového lístku jsou dva případy, kdy uchazeč jej může vzít zpátky pro uplatnění na druhé škole. Jednak když jeho odvolání bylo úspěšné, a v případě uchazeče, který po uplatnění zápisového lístku do oboru s talentovou zkouškou byl následně přijat do oboru vzdělání bez talentové zkoušky.

Konkrétní podmínky konání povinných přijímacích zkoušek ve školním roce 2018/2019 sledujte na www.cermat.cz.

Další informace pro uchazeče na:

www.msmt.cz

www.infoabsolvent.cz