Rozhodnutí KHS - 7. ročník
22.10.2021

V BLOGU  školy přinášíme rozhodnutí KHS k záchytu onemocnění covid-19 v 7. ročníku.

Hotovostní platba obědů - LISTOPAD
14.10.2021

Důležité informace v BLOGU ŠKOLY nebo v záložce ŠKOLNÍ JÍDELNA.

Výsledky voleb do Školské rady
11.10.2021

Informace o výsledcích voleb do ŠR ZŠ Pod Vodojemem jsou zveřejněny v BLOGU ŠKOLY.

Volby do PS - zkrácené vyučování
3.10.2021

Bližší informace v BLOGU ŠKOLY.

Akce říjen
30.9.2021

Kalendář říjnových akcí je naplněn.

22.9.2021

Podrobněji v BLOGU ŠKOLY.

Vyhlášení voleb do Školské rady
15.9.2021

Podrobnosti v článku v BLOGU ŠKOLY.

Rozhodnutí KHS Ústeckého kraje
11.9.2021

Více informací v blogu školy.

Projekt Nenech to být
10.9.2021

V záložce AKTIVITY - PROJEKTY jsou aktualizované informace k projektu Nenech to být.

Stránky tříd
18.8.2021

18.8. jsme aktualizovali stránky tříd (horní lišta - I. či II. stupeň). V tuto chvíli obsahují pouze jméno třídního učitele. Rozvrhy hodin a případné další podrobnosti doplníme v přípravném týdnu.

Další aktualizace
17.8.2021

Aktualizací dnes prošly záložky KONTAKTY a NAŠI ZAMĚSTNANCI.

Úprava cen obědů od 1. 9. 2021
17.8.2021

Bližší informace v BLOGU ŠKOLY či v záložce ŠKOLNÍ JÍDELNA.

18.8.2021

Výchovné a kariérové poradenství 2. stupeň

Vloženo: 7.9.2021 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 63x | Upravil: Lenka Růžičková

Výchovné a karierové poradenství pro 2. stupeň: Mgr. Marie Prošková

Tel.: 472 744 477

E-mail: proskova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny pro rodiče a žáky probíhají ve školním roce 2021/2022 v úterý 10:00 - 10:40 a v pátek 10:00 - 10:40.  Jiné termíny jsou možné dle předchozí domluvy prostřednictvím e-mailu nebo systému Bakaláři.

Zabezpečení výuky žáků se speciálními vzdělávacími potřebami se řídí novelou školského zákona 82/2015 Sb. a novelou vyhlášky č. 27/2016 Sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných.

Žákem se speciálními vzdělávacími potřebami je žák, který k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebuje poskytnutí podpůrných opatření. Tito žáci mají právo na bezplatné poskytování podpůrných opatření z výčtu uvedeného v § 16 školského zákona.

Výchovný poradce se zabývá problematikou vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků mimořádně nadaných.

Náplní poradenské činnosti je:

• pomáhat učitelům, rodičům i dětem zvládat a odstraňovat problémy vyplývající ze speciálních vzdělávacích potřeb dílčího oslabení školní úspěšnosti, ze specifických poruch učení aj.
  • společně s učiteli a rodiči vytvářet individuální vzdělávací plán a plány pedagogické podpory žáků
  • průběžně vyhodnocovat účinnost navrhovaných opatření a podle potřeb žáků i učitelů měnit a upravovat používané postupy
  • ve spolupráci s třídními učiteli a ostatními vyučujícími zajišťovat, na základě Doporučení ŠPZ, speciální pomůcky a didaktické materiály
  • pravidelně spolupracovat se školským poradenským zařízením (PPP, SPC)
  • umožnit rodičům možnost konzultací a zajišťovat spolupráci rodičů a školy

Vzdělávání v naší škole je obecně založeno na poznávání, respektování a rozvíjení individuálních potřeb, možností a zájmů každého žáka, a to včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Zajišťujeme, aby se každý žák prostřednictvím výuky přizpůsobené individuálním potřebám, případně s využitím podpůrných opatření, optimálně vyvíjel a dosahoval svého osobního maxima.

Kariérový poradce vykonává poradenskou pomoc při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě.

Náplň práce:

Volba povolání

• zjistit profesní zájem žáků
  • účast žáků a rodičů na "Burze vzdělávání"
  • seznámit žáky s možností volby povolání
  • besedy o studijních a učebních předmětech
  • informovat žáky o dnech otevřených dveří na SŠ a SOU
  • zajistit včasné a správné vyplnění přihlášek na SŠ a SOU
  • vyhodnotit přijímací řízení

ŽÁCI 9. ROČNÍKŮ

Atlas školství - aktualizovaná data středních, vyšších, vysokých a jazykových škol z celé ČR

Seznam středních škol v Ústí nad Labem

Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala

Gymnázium, Ústí nad Labem, Jateční 22

Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Pařížská 15

Soukromá obchodní akademie BSL s. r. o.

Soukromé střední odborné učiliště Industria II s. r. o.

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická, Resslova 5

Střední průmyslová škola, Stará 99

Střední škola elektrotechniky a spojů, Stříbrníky

Střední škola obchodu a služeb, Velká hradební

Střední škola obchodu a služeb, Keplerova 7

Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická, Ústí nad Labem

Střední škola a základní škola Trmice

TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická

Informační a poradenské středisko pro volbu povolání, Winstona Churchilla 14, Ústí nad Labem

Nabízí pomoc žákům osmých a devátých tříd při rozhodování o volbě povolání. Testování je na PC metodou COMDI 6.0. Testování je zdarma. Poslední vysvědčení s sebou. Souhlas rodičů nutný.