Informace ze školní družiny - platby
26.11.2020

V Blogu školní družiny i v Blogu školy (rychlý přístup ZDE) jsou zveřejněny aktuální informace k platbám ŠD.

Ředitelské volno
24.11.2020

Bližší informace v Blogu školy nebo rychlým vstupem ZDE.

Pokyny k provozu školy od pondělí 30. listopadu
23.11.2020

Vážení rodiče, důležité informace k nástupu dětí jsou zveřejněny v Blogu školy nebo rychlým proklikem ZDE.

12.11.2020

Důležité informace nejen pro žáky 1. a 2. ročníků naleznete v Blogu školy nebo v záložce Školní jídelna.

13.10.2020

Usnesení Vlády ČR - provoz škol
13.10.2020

S dokumentem USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 12. října 2020 č. 1022 o přijetí krizového opatření se můžete seznámit v Blogu školy nebo rychlým přístupem ZDE. (Velikost: 232.78 kB)

Přijímací zkoušky na SŠ 2020 - 2021
20.9.2020

Do záložky II. stupeň - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ a do záložky I. stupeň - OSMILETÁ GYMNÁZIA byly přidány aktuální informace.

Doporučený postup u akutního onemocnění
16.9.2020

Celé znění doporučeného postupu najdete v Blogu školy nebo rychlým přístupem ZDE. (Velikost: 252.21 kB)

Mimořádné opatření MZ ČR
10.9.2020

Dokument k mimořádným opatřením naleznete v BLOGU ŠKOLY.

27.8.2020

Školní metodik prevence

Vloženo: 2.9.2020 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 295x | Upravil: Lenka Růžičková

Metodik prevence rizikového chování pro 1. stupeň ZŠ:

Marta Borovičková

E-mail: borovickova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny nejsou pevně dány, lze se individuálně dohodnout.

• Školní metodik prevence vykonává činnosti koordinační, informační a poradenské a o těchto činnostech vede písemnou dokumentaci.
  • Spolupracuje se školním metodikem prevence, učiteli 1. stupně a vychovatelkami ŠD.
  • Spoluvytváří Preventivní program školy.
  • Aktivně je zapojen do řešení problémů rizikového chování na 1. stupni ZŠ.
  • Spolupracuje s Poradnou pro integraci cizinců při realizaci aktivit zaměřených na zapojování multikulturních žáků.
  • Předává nabídky programů a projektů pro 1. stupeň ZŠ.

Metodik prevence rizikového chování pro 2. stupeň ZŠ:

Mgr. Marcela Šefcová

Tel.: 474 720 204

E-mail: sefcova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny: každou středu 8.00 - 9.30

Činnost, kterou vykonává školní metodik prevence:

• vypracovává na škole školní PPŠ ve spolupráci s ostatními pedagogy
  • monitoruje výskyt RCH ve škole
  • organizuje akce, které zajišťují prevenci výskytu RCH
  • navrhuje řešení problémů spojených s výskytem RCH na škole
  • doporučuje další kroky při výskytu RCH na škole – spolupráce s vedením, třídními učiteli a ostatními pedagogy
  • spolupracuje s institucemi, které nabízejí odbornou pomoc
  • snaží se získat finanční prostředky na realizaci preventivních aktivit (granty, projekty)
  • navrhuje a organizuje další vzdělávání pedagogů v oblasti RCH
  • spolupracuje s rodiči – osvěta, konzultace, doporučení

Preventivní program

Cílem tohoto preventivního programu je vytvořit podmínky pro účinnou prevenci rizikového chování a zvyšovat sociální kompetence dětí, rozvíjet dovednosti, které vedou k samostatnému odpovědnému rozhodování ve vztahu k různým formám rizikového chování, posilování sebedůvěry, odmítání všech forem sebedestrukce, projevů agresivity a porušování zákona a přispívají ke kladnému přístupu k sobě, ke svému zdraví, ke společnosti a k životu vůbec – vedení ke zdravému životnímu stylu.

Preventivní program školy pro školní rok 2020/2021 (Velikost: 763.63 kB)

Po rozkliknutí níže uvedeného odkazu se můžete seznámit s  dalšími organizacemi a poradenskými centry, která vám mohou pomoci při řešení problémových situací.

Informační plakát pro rodiny s dětmi (Velikost: 285.47 kB)