Příměstský tábor
14.2.2019

V blogu školy jsou zveřejněny podrobnosti k příměstskému táboru pro období jarních prázdnin.

Přijímací řízení 2019
6.2.2019

Přinášíme aktuální informace k přijímacím zkouškám na střední školy (žáci 2. stupně) a osmiletá gymnázia (žáci 5. ročníků).

Chorvatsko 2019
2.2.2019

V záložce II.stupeň jsme nově zveřejnili aktuální informace k zahraničnímu pobytu dětí 2. stupně v Chorvatsku.

Akce únor
30.1.2019

Kalendář plánovaných akcí pro měsíc únor je naplněn.

Školní metodik prevence

Vloženo: 29.8.2018 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 3205x | Upravil: Lenka Růžičková

Metodik prevence rizikového chování pro 1. stupeň ZŠ:

Marta Borovičková

E-mail: borovickova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny nejsou pevně dány, lze se individuálně dohodnout.

• Školní metodik prevence vykonává činnosti koordinační, informační a poradenské a o těchto činnostech vede písemnou dokumentaci.
  • Spolupracuje se školním metodikem prevence, učiteli 1. stupně a vychovatelkami ŠD.
  • Spoluvytváří Preventivní program školy.
  • Aktivně je zapojen do řešení problémů rizikového chování na 1. stupni ZŠ.
  • Spolupracuje s Poradnou pro integraci cizinců při realizaci aktivit zaměřených na zapojování multikulturních žáků.
  • Předává nabídky programů a projektů pro 1. stupeň ZŠ.

Metodik prevence rizikového chování pro 2. stupeň ZŠ:

Mgr. Marcela Šefcová

Tel.: 474 720 203, 474 720 204

E-mail: sefcova.m@zsvodojem.cz

Konzultační hodiny: dle dohody

Činnost, kterou vykonává školní metodik prevence:

• vypracovává na škole školní PPŠ ve spolupráci s ostatními pedagogy
  • monitoruje výskyt RCH ve škole
  • organizuje akce, které zajišťují prevenci výskytu RCH
  • navrhuje řešení problémů spojených s výskytem RCH na škole
  • doporučuje další kroky při výskytu RCH na škole – spolupráce s vedením, třídními učiteli a ostatními pedagogy
  • spolupracuje s institucemi, které nabízejí odbornou pomoc
  • snaží se získat finanční prostředky na realizaci preventivních aktivit (granty, projekty)
  • navrhuje a organizuje další vzdělávání pedagogů v oblasti RCH
  • spolupracuje s rodiči – osvěta, konzultace, doporučení

Preventivní program

Cílem tohoto preventivního programu je vytvořit podmínky pro účinnou prevenci rizikového chování a zvyšovat sociální kompetence dětí, rozvíjet dovednosti, které vedou k samostatnému odpovědnému rozhodování ve vztahu k různým formám rizikového chování, posilování sebedůvěry, odmítání všech forem sebedestrukce, projevů agresivity a porušování zákona a přispívají ke kladnému přístupu k sobě, ke svému zdraví, ke společnosti a k životu vůbec – vedení ke zdravému životnímu stylu.

Preventivní program školy - školní rok 2017-2018 (Velikost: 835.33 kB)

Po rozkliknutí níže uvedeného odkazu se můžete seznámit s  dalšími organizacemi a poradenskými centry, která vám mohou pomoci při řešení problémových situací.

Informační plakát pro rodiny s dětmi (Velikost: 285.47 kB)