Přijatí žáci do 1. ročníků 2022/2023
2.5.2022

V samostatném článku v BLOGU ŠKOLY, ale též v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY - PŘIJATÍ ŽÁCI zveřejňujeme seznam identifikátorů budoucích prvňáčků.

Akce květen
1.5.2022

Kalendář akcí pro měsíc květen je aktuálně naplněn.

Hotovostní placení obědů - květen
26.4.2022

Podrobné informace v BLOGU ŠKOLY a v záložce ŠKOLNÍ JÍDELNA.

UKR - Zápis do 1. tříd
20.4.2022

Informace naleznete v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY - UKR ZÁPIS DO 1 TŘÍD  nebo v BLOGU ŠKOLY.

Zápis do 1. tříd obrazem
15.4.2022

V BLOGU ŠKOLY i v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY jsou zveřejněny fotografie ze zápisu do 1. tříd.

Akce duben
31.3.2022

Kalendář dubnových akcí je aktuálně naplněn.

Postup pro začleňování ukrajinských dětí do vzdělávání v ČR
10.3.2022

Pokyny MŠMT k začleňování ukrajinských dětí do vzdělávacího systému ČR jsou zveřejněny v BLOGU ŠKOLY v českém jazyce i v ukrajinské jazykové mutaci.

Aktualizace záložky BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY
4.3.2022

V záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY jsou nové informace ke zápisu do prvních tříd.

Rodičům budoucích prvňáčků
13.2.2022

Nově otevřená záložka BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY je Vám k dispozici.

Úspěch našich žáků v okresním kole MO
28.1.2022

Nahlédněte do článku v BLOGU ŠKOLY.

17.8.2021

18.8.2021

Školní jídelna - mob. 725 017 516

Vloženo: 23.8.2021 | Autor: Lenka Růžičková| Zobrazeno: 3703x | Upravil: Lenka Růžičková

Informace ze školní jídelny

Vloženo: 23.8.2021 | Zobrazeno: 8x

Aktuálně:

Hotovostní placení obědů - květen

Vážení rodiče,

hotovostní placení stravného pro měsíc květen (22 stravovacích dní) bude probíhat každý den od 7:00 do 8:00 hod, dále pak 29. 4. 2022 od 7:00 do 17:00 hod.

Cena stravného:

• žáci   6 – 10 let   ……. 572 Kč
  • žáci 11 – 14 let   ……. 594 Kč
  • žáci 15 let a více .…... 616 Kč

3. 12.

Vážení rodiče,

prosíme Vás o aktuální kontrolu stavu objednávek na účtech Vašich dětí prostřednictvím stránek Strava.cz a případné přihlášení či odhlášení  obědů.

Navýšení cen obědů od 1.9.2021

Vážení rodiče,

vzhledem k významnému navýšení cen potravin jsme nuceni zvýšit od 1. 9. 2021 poplatky za stravné o 2 Kč.

Ceny stravného od 1. 9. 2021

• strávníci ve věku 6 - 10 let - 26 Kč
  • strávníci ve věku 11 - 14 let - 27 Kč
  • strávníci nad 15 let - 28 Kč
  • cizí strávníci -  54 Kč

Limity u inkasních plateb doporučujeme zvýšit o 100 Kč na jednoho strávníka. Inkasní srážka na měsíc září bude provedena 20. 8. 2021.

Ceny stravného pro jednotlivé kategorie se řídí novelou vyhlášky č. 107/2005 Sb. (107/2008 Sb.) v platném znění, která udává finanční limity na nákup potravin.

Pro stanovení ceny je směrodatný věk, kterého žák dosáhne během školního roku tj. září - srpen.

Platíte-li stravné inkasem, nezapomeňte na účtu zajistit dostatečný finanční limit.

Platba stravného: každý den od 7:00 do 8:00, poslední pracovní den v měsíci od 7:00 do 17:00.

Odhlašování obědů v době nemoci (Školský zákon č. 561/2004 Sb., Vyhláška o školním stravování č. 107/2005 Sb.)

Žák má nárok na dotovaný oběd pouze v době pobytu ve škole a školském zařízení.

V případě onemocnění žáka je povinností rodičů obědy odhlásit. První den neplánované nepřítomnosti strávníka ve škole se považuje za pobyt ve škole (neplatí pro plánovanou návštěvu u lékaře), žák má nárok na dotovaný oběd. Pokud rodiče neodhlásí oběd v dalších dnech nemoci žáka, bude škola vyžadovat plnou úhradu oběda. První den nemoci mají rodiče možnost vyzvednout oběd do vlastních jídlonosičů v době od 11:00 do 11:30 nebo od 13:45 do 14:00.

Dále: věnujte pozornost následujícímu sdělení - rozklikněte Sm 9_Provozní řád ŠJ_dodatek 6 (Velikost: 372.8 kB)

Plné znění Směrnic pro školní jídelny je ZDE.

Manuál k objednávání obědů:

Jak si jídlo vybírat z nabídky?

oběd číslo 1 - je zadán automaticky a při jeho upřednostnění nemusíte předem nic objednávat

oběd číslo 2 - je třeba objednávat vždy týden dopředu jedním z níže uvedených způsobů

• na webových stránkách www. strava.cz. Pro aktivaci této služby je nutný přístupový kód a číslo stravovacího zařízení 3752.
  • prostřednictvím elektronického terminálu v prostorách školní jídelny
  • u vedoucí školní jídelny

Výběr ze dvou jídel  bude možný každý den kromě 1. pracovního dne v měsíci.

• pokud se oběd číslo 2 nebude daný den vařit z důvodu malého počtu objednávek, lze na stránkách www.strava.cz nalézt informaci, že se oběd číslo 2 nevaří. V tomto případě je oběd automaticky přeobjednán na oběd číslo 1. Pokud oběd číslo 1 nechcete, lze jej den předem do 10:00 zrušit.

Do 20. 10. 2020 musí každý strávník odevzdat novou přihlášku ke stravování. Přihlášku lze vytisknout z webových stránek školy (odkaz niže) nebo vyzvednout ve školní jídelně. Bez této přihlášky nelze zakoupit obědy na další měsíc. Přihlášku musí odevzdat všichni (platící hotově i inkasem) a bude platná po celou dobu školní docházky.

Přihlášku ke stravování si můžete stáhnout ZDE.

Strávníci, kteří platí obědy ve školní jídelně inkasem, jsou povinni sami nahlásit ve školní jídelně ukončení inkasa (odchod ze školy, ukončení stravování apod.)

Od  13. 12. 2014 vstupuje v platnost nařízení 1169/2011/EU, čl. 44, odst. 1 poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Ve vyhlášce č. 113/2005 Sb. v §8, odst.10 je stanoveno, že potravina, která obsahuje alergen musí být označena i pro spotřebitele ve školní jídelně.

Seznam alergenů přiložen ZDE.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.