Kotva
Elektronická ŽK

Aktuality
Aktualizace webových stránek pro školní rok 2020/2021
3.8.2020

Vážení rodiče,

pomalu začínáme aktualizovat obsah webových stránek. V záložce ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU se můžete seznámit s časovým rozložením státních svátků a prázdnin.

Rodičům žáků budoucích prvních tříd
17.6.2020

V BLOGU ŠKOLY  i v záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY  naleznete důležité informace, nahlédněte.

Zřizovatel školy

Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město
Ústí nad Labem.

 

Ministerstvo školství

Mapa webu
A
A
A

Cesta kolem světa za 7 týdnů AKTUALIZOVÁNO

Vloženo: 21.4.2020 | Autor: Ruzickova | Zobrazeno: 1589x
Představujeme Vám nový projekt, kterého se děti naší školy mohou zúčastnit.

7. VYSÍLÁNÍ ZE DNE 10. 6.  - 

Zpět do Evropy s Bárou Závadovou

1. část

2. část

 

 

Pozvánka ke sedmému vysílání 

- Zpátky do Evropy - s Barborou Závadovou

 

Už se z našich cest těšíte domů, do Evropy? A baví vás plavání? Pak neváhejte a připojte se do naší živé besedy s Barbora Zavadova v posledním 7 díle naší Cesty kolem světa za 7 týdnů. Bára je špičkovou plavkyní a stejně jako Jakub Langhammer teď pobývá v Austrálii. My se s ní podíváme na OH 2012, které byly v Londýně, ale popovídáme si i o tom, co obnáší život vrcholového sportovce, ale určitě dojde i na mnoho dalšího.Živě - tuto středu 10.6. od 10.00     

Kde?
https://www.instagram.com/bajazavadova/


Chcete vědět něco o této dívce už teď?
Tak se podívejte zde:
https://www.youtube.com/watch?v=vb8HyLHqzyI

 

6. VYSÍLÁNÍ ZE DNE 3. 6.  - 

Antarktidou se Stanislavem Bartůškem

s naším průvodcem Stanislavem Bartůškem jsme se prošli po Antarktidě. Podíváli se také na Havaj, Himálaje, Lamanšský průliv, nasáli atmosféru Olympijských her a dozvěděli se mnoho a mnoho dalšího. Kdo nestihl živý přenos, může nakouknout  na  https://www.youtube.com/watch?v=NZ49iYem-w0&fbclid=IwAR18sf8FVqtCWu6TbM86ukOGQ2fx3EBXPRhhFFaJs1oWlFDxG-zYPQeCYM8

 

Pozvánka ke šestému vysílání 

- Antarktidou - se Stanislavem Bartůškem

Blížíme se na konec naší Cesty kolem světa za 7 týdnů. Dalším světadílem bude Antarktida, kterou nás provede Stanislav Bartůšek. Tento sympaťák je od roku 1993 stálicí sportovního zpravodajství České televize. Jeho hlas nás doprovázel a doprovází na velkých sportovních akcích. Tradičně přináší reportáže z nejslavnějšího triatlonového závodu z Havaje, který v roce 1994 a 2002 také úspěšně dokončil. V roce 2005 se mu podařilo přeplavat kanál La Manche a hned o rok později dosáhnout severního sedla Mt. Everestu ve výšce 7000 m. Úspěšně absolvoval Vasův běh a mnoho jiných závodů. Z výše uvedeného je naprosto zřejmé, že se Standou nezůstaneme jen u povídání o Antarktidě, ale určitě se o ní něco dozvíme. Chceteli přenos sledovat živě, vstupte ve středu 3. 6. v 10:00 SEM

 

 

5. VYSÍLÁNÍ ZE DNE 28. 5.  - 

Kolumbie, Ecuador, Chile, Bolivie a Brazilie jsou státy Jižní Ameriky, které jsme navštívili s Denisem Valentou

Bavili jsme se  o tom, jak se žije v zemi, kterou proslavil nejznámější drogový magnát Pablo Escobar, podívali se společně do Peru, Ekvádoru, Chile, Bolívie a na největší světový karneval do Brazílie -  do Ria de Janeira. Živé vysílání Vám uteklo? Přinášime ZDE.

 

Pozvánka ke pátému vysílání 

- Jižní Amerikou - s Denisem Valentou

Denis procestoval už 36 zemí, takže může srovnávat. A určitě také zazní, jak se dá studovat VŠ a cestovat. Kdo se chce s námi "podívat" do Jižní Ameriky, ve středu v 10.00 živě na https://instagram.com/denisvalenta10?igshid=1sy4r6ayb6beo   

nebo později ze záznamu, který sem opět zveřejníme :-)

 

 

 

4. VYSÍLÁNÍ ZE DNE 21. 5.  - 

MEXIKEM s Editou Vopatovou

Edita Vopatova je neskutečná pohodářka a hrozně fajn slečna. Jeji povídání o Mexiku, o  sportovním lezení a vůbec o životě této nenápadné, ale velmi úspěšné studentky UJEP bylo moc příjemné, pokud jste nebyli ON- LINE, pusťte si záznam a bavte se :-).

 

Pozvánka ke čtvrtému vysílání 

-Severní Amerikou - Mexikem s Editou Vopatovou

Ve čtvrtém vysílacím dílu si odbudeme hned dvě premiéry. Zaprvé - vysílat budeme z úplně nového studia, ale hlavně - hostem bude první ŽENA :-) 

Edita Vopatova, naši školu již v minulosti navštívila a seznamovala děti se základy sportovniho lezení. Právě o sportovním lezeni a její cestě do Mexika bude naše dalsi povídání.

 

 

 

3. VYSÍLÁNÍ ZE DNE 13. 5.  - 

HIMALÁJE s Otou Loukou

 

1. ČÁST

 

2. ČÁST

 

Pozvánka ke třetímu vysílání 

- ASIÍ s Otou Loukou

pokud se těšíte na povídání o Himalájích, o výstupu na jednu z osmitisícovek, pokud chcete vědět, jaké to je, dívat se na svět z opravdové  výšky, jak se tam dýchá a jak se vysokohorské výpravy plánují, připojte se ke třetím dílu našeho putování ve středu 13. 5. v  10.00. Otázky se již tvoří, ale určitě vás také nějaké napadnou. Pokud nebudete v uvedenou dobu on-line, nevadí, video Vám opět přineseme. 

 

 

 

 

2. VYSÍLÁNÍ ZE DNE 6. 5.  - 

KEŇOU s běžcem Jiřím Homoláčem

po triatlonové Austrálii dnes můžete s pány Davidem a Jirkou navštívit horkou Keňu.

Pozvánka k druhému vysílání 

- KEŇOU s běžcem Jiřím Homoláčem

(rozklikněte Jirkův Instagramový profil)      :-)

 

 

 

1. VYSÍLÁNÍ ZE DNE 29.4.  - 

AUSTRÁLIÍ s triatlonistou Jakubem Langhammerem

 

...z původně plánovaných 40 minut se "vyklubala" hodina a půl úžasně zajímavého povídání. Kdo jste nebyli on-line, zkoukněte právě teď :-)

 

1. ČÁST

 

2. ČÁST

 

První vlaštovka -  pozvánka k vysílání:

https://www.facebook.com/jakub.langhammer.1/videos/10213448823334341/

 


Cesta kolem světa za 7 týdnů?


No a proč ne? Naplánovali jsme pro vás sedm besed se zajímavými osobnostmi. S každou osobností navštívíme jeden světadíl, respektive určitá místa, která se v daném světadíle nachází. Besedy budou probíhat živě na  Instagramu. Odkaz na profil našeho hosta, na kterém bude možné besedu sledovat, vám vždy zveřejníme dopředu, spolu s krátkým představením našeho průvodce (je potřeba mu dát ale tvz. odběr, aby vám živé vysílání neuteklo).

Nemáte-li instagram, popřípadě si jej nechcete zakládat, vůbec to  nevadí :-) 

Všechny besedy plánujeme nahrávat a zveřejňovat na youtube, kde si je pak budete moci zpětně prohlédnout.


Každou osobnost vám vždy představíme týden dopředu. Můžeme ale prozradit, že všechny naše osobnosti jsou zapálení sportovci. Někteří reprezentují naši republiku, někteří zdolali Himalájské vrcholy, někteří překonávali kanál La Manche, či jsou účastníky Olympijských her. Našim průvodcům budete moci zasílat své dotazy předem na email david.cihlar@ujep.cz nebo pokud nás budete sledovat živě, lze zasílat dotazy přímo do živého vysílání.  Dotazy zaslené předem, i dotazy, které dorazí do živého vysílání se budeme snažit zodpovědět.


A kdy začínáme?

Ve středu 29. 4. v 10.00, kdy nás až do Austrálie vezme Jakub Langhammer. Více o tomto skvělém chlapci, absolventovi UJEP a vynikajícím triatletovi přineseme později.

Odkaz na jeho profil je zde:

https://www.instagram.com/langhammer_triathlete/?igshid=bpw5bs64z6rw&fbclid=IwAR0TylInLxRIiWNv5_AfEJqqgNT9sxrA0sQ8fnS7261Ys6dMhlkyQR52Zq0 Besedy budou moderovat David Cihlář a Petr Matějček, kteří připravili otázky pro naše hosty.Těšíme se.