Kotva
Elektronická ŽK

Aktuality
Zápis do 1. tříd - AKTUALIZOVÁNO
26.3.2020

Přinášíme aktuální informace k průběhu zápisu do 1. tříd. Aktualizovali jsme celou záložku BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY. Seznamte se se změnami.

Deváťákům s Taktikem
26.3.2020

Nahlédněte, vyzkoušejte. Více informací ZDE

Plánované rodičovské schůzky
25.3.2020

Vážení rodiče, s dostatečným předstihem si dovolujeme upozornit, že  rodičovské schůzky plánované na úterý 14. 4. jsou ZRUŠENY.

Zahraniční pobyt - Chorvatsko
24.3.2020

Předpokládáme, že zájezd do Chorvatska ve dnech 20.5. – 2.6.2020 bude zrušen. Více informací ZDE.

Office 365
24.3.2020

Další podpora domácí přípravy Vašich dětí je hotova. Zaktivovali jsme účty všem dětem 1- 9. ročníků.

Změny v OŠETŘOVNÉM
20.3.2020

19.3. schválila vláda změny v OŠETŘOVNÉM. Podrobnosti v blogu.

Vysílání ČT pro podporu domácí přípravy žáků 2. stupně
18.3.2020

V nově vzniklém článku jsou přehledně zveřejněny odkazy na vysílání ČT pro domácí přípravu starších žáků a též odkazy pro přípravu žáků k přijímacím zkouškám na SŠ.

Vysílání ČT pro podporu domácí přípravy žáků 1. stupně
17.3.2020

Článek je denně aktualizován, sledujte, využijte.

Posunutí termínu zápisu do 1.tříd
17.3.2020

Více informací v blogu školy a samostatné záložce BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY.

Podpora domácí přípravy
15.3.2020

V blogu školy jsme zvežejnili výběr materiálů, které Vám mohou usnadnit domácí přípravu dětí.

Zahraniční pobyt Anglie - ZRUŠENO
13.3.2020

Podrobnější informace v blogu školy či rychlým přístupem ZDE.

Zápisový lístek
11.3.2020

Zákonným zástupcům žáků 5. a 9. tříd, kteří budou procházet přijímacím řízením na SŠ, je určena informace ohledně zápisového lístku.

Generování žádosti o přijetí do 1. tříd
2.3.2020

Vážení rodiče, ZDE je podrobný popis postupu ke generování elektronické žádosti k přijetí dítěte k základnímu vzdělávání.

Zápis - jazykové mutace
27.2.2020

Zveřejňujeme podrobnosti k zápisu v různých jazykových mutacích.

Záložka BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY
27.1.2020

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, dnes jsme přidali podsložky záložky BUDOUCÍ PRVNÍ TŘÍDY. Nahlédněte.

Zřizovatel školy

Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město
Ústí nad Labem.

 

Ministerstvo školství

Mapa webu
A
A
A

Podpora domácí přípravy - AKTUALIZOVÁNO

Vloženo: 15.3.2020 | Autor: Ruzickova | Zobrazeno: 504x

Vážení rodiče,

níže Vám přinášíme několik tipů  pro usnadnění domácí přípravy Vašich dětí:

 

Matematika doma na PC pro všechny žáky

matematická soutěž pro žáky 2. - 9. ročníku. Učivo je v soutěži rozděleno do 24 kategorií podle věku dítěte. Žáci jsou za svou práci odměňováni diplomy - soutěžit však nemusí, za využití zmiňovaných otázek mohou učivo jen procvičovat.

 

Testovací program a vše důležité je na webových stránkách:

www.speedmath.eu

 

Bobyho škola

jsou vzdělávací stránky zdarma nejen pro všechny prvňáčky, ale i pro děti předškolního věku. Ke spuštění stačí počítač, kvalitní internetové připojení a reproduktory či sluchátka. V Bobyho škole lze najít nejrůznější cvičení od psaní písmen, čtení písmen po hledání rozdílů. Určeno prvňáčkům https://bobyho-skola.cz/

 

Školákov

nabízí přes 900 cvičení pro 1. až 4. třídu z češtiny, matematiky, vlastivědy, prvouky a angličtiny. Kromě možnosti dobrat se k požadovanému učivu přes předměty v menu si můžete vyhledat učivo k procvičování zadáním klíčových slov do formuláře. https://skolakov.eu/vsechna-cviceni

 

Matematika pro výuku žáků na druhém stupni ZŠ a víceletá gymnázia  

http://matematika-zs.cz/

 

Nakladatelství Nová škola

https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/ nabízí žákům, aby zdarma využívali přístup ke všem jejich interaktivním učebnicím. Stačí, když se zaregistrují jako studenti. K dispozici jsou multimediální učebnice pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství a anglický jazyk. Najdou zde nejen interaktivní cvičení, ale také videa a zajímavosti. Kteroukoliv učebnici mohou zdarma používat po dobu třiceti dní, v případě delšího uzavření škol je nakladatelství připraveno prodloužit licenci až do 30. června.  1. - 9. třída

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku je připravenol více než 5000 výukových videí, která jsou zdarma dostupná na stránkách Matýskova matematika http://www.matyskova-matematika.cz/.

 

Nakladatelství  Fraus - https://www.skolasnadhledem.cz/ který umožní vašim žákům zopakovat si všechnydosud získané znalosti. Součástí každého cvičení je i závěrečné vyhodnocení, kde žák získá zpětnou vazbu o tom, které učivo již zvládl a které je nutné ještě zopakovat. Určeno žákům od první třídy - po učivo SŠ.

 

 

Scio

zpřístupnila zdarma své testy z češtiny a matematiky pro školy i rodiče, určené pro žáky 3. až 9. tříd základních škol. Slouží k procvičování látky, děti je vyplní on-line z domova. https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

 

 

Česká televize

spouští od pondělí 16. března 2020 projekt nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma na ČT1 s přípravou na přijímací zkoušky.

 

Zdroj: Aktualne.cz

 

Plné znění článku na:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jak-ucit-zaky-doma-zde-jsou-materialy-ktere-vam-to-usnadni/r~bed1564a63e811ea842f0cc47ab5f122/